Сьогодні у Військовому інституті сумні роковини – в цей день 2 роки тому, на початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, під час виконання бойового завдання загинули курсанти Олег Турянський, Ян Шевченко та Андрій Задорожний.
Керівництво інституту, офіцери, військові капелани, курсанти та друзі вшанували пам'ять загиблих військовослужбовців та прочитали молитву за упокій їхніх душ.

Детальніше...

25 лютого 2024 року, в Неділю про митаря і фарисея, в день пам'яті святителя Тарасія, архієпископа Константинопольського, у Свято-Георгіївському храмі м. Житомира була звершена Божественна літургія. Очолив богослужіння настоятель храму протоієрей Павло Ядчишин у співслужінні клірика Житомирсько-Овруцької єпархії ієрея Максима Роговця.

Детальніше...

У другу річницю повномасштабного російського нападу на Україну, 24 лютого 2024 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив молебень за перемогу України у трапезному храмі на честь святих Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври.

Разом з Предстоятелем автокефальної Української Православної Церкви молилися єпископ Васильківський Єфрем, намісник Києво-Печерської Лаври єпископ Бориспільський Авраамій, столичне духовенство, капелани, воїни-захисники України та керівництво і курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Детальніше...

Дорогі брати і сестри!
Шановні співгромадяни та всі люди доброї волі в цілому світі!

Два роки минули від того страшного для нашої країни дня, коли беззаконно і кровожерно російська армія розпочала повномасштабне вторгнення в нашу державу з метою її знищення. Але війну російська держава розпочала не тоді, а значно раніше – десять років тому. 20 лютого 2014 року російські війська розпочали окупацію Криму, який невдовзі було анексовано.

Детальніше...

Завтра – 10-ті роковини початку російського збройного вторгнення до України, початку російсько-української війни. 20 лютого 2014 року російські війська вдерлися на територію українського Криму й почали його анексію. Забравши Крим, Росія поширила свою агресію на схід України, окупувавши частину Донеччини і Луганщини. Тоді це на міжнародному рівні називали як завгодно: «конфліктом», «суперечкою», «спецоперацією», «бойовими діями» тощо, але не війною. І от вже 24 лютого 2022 року після повномасштабного вторгнення в Україну всі зрозуміли, що це – справжня ВІЙНА, яку веде проти нас росія.

Детальніше...

Дорогі брати і сестри!

Слава Ісусу Христу!

Сьогодні євангельським читанням про навернення митаря Закхея розпочинається наше приготування до Великого посту. Протягом наступних тижнів через слухання настанов з Писання ми будемо отримувати важливі духовні уроки, які завжди мають бути нам в нагоді, але особливо потрібні в покаянний постовий час. І перший з цих уроків – приклад розкаяння та навернення митаря Закхея.

Детальніше...

18 лютого 2024 р., в Неділю 37-му після П'ятидесятниці, про Закхея, у Свято-Георгіївському храмі м. Житомира була звершена Божественна літургія святого Іоана  Золотоустого. Очолив богослужіння настоятель храму протоієрей Павло Ядчишин.

Детальніше...
Scroll to top