У другу річницю повномасштабного російського нападу на Україну, 24 лютого 2024 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив молебень за перемогу України у трапезному храмі на честь святих Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври.

Разом з Предстоятелем автокефальної Української Православної Церкви молилися єпископ Васильківський Єфрем, намісник Києво-Печерської Лаври єпископ Бориспільський Авраамій, столичне духовенство, капелани, воїни-захисники України та керівництво і курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Також було звершено спільну заупокійну молитву за усіх полеглих оборонців України і мирних жителів, які загинули під час російсько-української війни.

На завершення відправи Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звернувся до присутніх зі словом.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній наголосив, що російсько-українська війна триває не два роки, і навіть не десять – насправді вона триває вже декілька століть. Адже ворог завжди намагався поневолити українців, знищити, розчинити, аби ми не існували як окрема нація.

«Сьогодні ми також підносимо наші заупокійні молитви за тих воїнів, яких посеред нас немає. Вони віддали найдорогоцінніше – свої життя – за те, щоб була єдина українська держава. Тому ми не маємо права змарнувати те, за що вони боролися, про що вони мріяли. Ми й надалі маємо пам’ятати про них і підносити за них наші молитви. Адже через молитву ми засвідчуємо, що вони душею вічно існують, і через молитву ми проявляємо до них свою любов. Тож нехай Господь упокоїть їхні душі у Царстві Небесному, а нам усім дає силу, здоров’я і наснагу продовжувати цю наполегливу боротьбу – боротьбу, яка завершиться нашою перемогою. Слава Ісусу Христу! Слава Україні!», – сказав Предстоятель.

Більше фото тут

Пресслужба Київської Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)

Scroll to top