На 26 жовтня за новоюліанським календарем припадає день вшанування пам՚яті великомученика Димитрія Солунського, тож субота перед цією датою традиційно є Димитрівською поминальною суботою. Традиція ця має давнє коріння і вважається, що вона зʼявилася ще у Кирило-Мефодійвський час разом з поширенням пошанування серед слов’ян великомученика Димитрія. Ця традиція як притаманна Київській Митрополії підтверджується і джерелами могилянської доби.

У всіх храмах сьогодні звершується Панахида, і Церква по-особливому поминає всіх від віку спочилих християн, наших рідних і знайомих, тих, хто завершив свій земний шлях.

Цього дня також звершуються молитви за спочилих воїнів, адже названа поминальна субота на честь святого великомученика Димитрія Солунського, який і сам був воїном. Тож з особливою шаною помолімося за світлу і вічну пам՚ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя, боронячи Україну і нас із вами у війні, яку принесла до нас росія. Нехай Господь упокоїть їхні душі у Своїх оселях Небесних.

Приходьте на поминальні богослужіння до наших храмів, залишайте записки з іменами спочилих рідних та близьких. Ми звершуємо за них молитви, бо знаємо: «Бог же не є Бог мертвих, а живих. Бо в Нього всі живі» (Лк. 20: 38). І ті, хто відійшов від нас, від цього матеріального світу, вони живуть в іншому світі, у вічності. Тож нехай Господь дарує їхнім душам вічний спокій, простить їм гріхи вільні і невільні.

ДЖЕРЕЛО

Scroll to top