У Фрігії, недалеко від міста Ієраполя, в місцевості, званій Херотопа, знаходився храм на честь архістратига Михаїла; біля храму знаходилося цілюще джерело. Храм цей був споруджений старанністю одного з жителів міста Лаодикії в подяку Богу і святому архістратигу Михаїлу за зцілення його німої дочки водою з джерела.

Відбулося це так: архістратиг Михаїл, зʼявившись в сонному баченні батькові німої дівиці, ще не просвіченому Святим Хрещенням, відкрив йому, що його дочка отримає дар мови, випивши води з джерела. Дівиця дійсно отримала при джерелі зцілення і почала говорити. Після цього чуда батько з дочкою і все його сімейство хрестилися, ретельністю вдячного батька був споруджений храм на честь святого архістратига Михаїла.
До джерела стали приходити за зціленням не тільки християни, але і язичники, багато з яких відрікалися від ідолів і наверталися до віри в Христової.

У храмі святого архістратига Михаїла протягом 60 років ніс паламарське служіння благочестивий чоловік на імʼя Архип. Проповіддю про Христа і прикладом свого богоугодного життя він багатьох язичників приводив до віри в Бога. У своєму озлобленні на християн, а в першу чергу на Архипа, який ніколи не виходив із храму і був зразковим служителем Христовим, язичники задумали знищити храм і одночасно погубити служителя Церкви. Для цього вони поєднали в одне русло дві гірські річки і направили їх течію на храм. Святий Архип щиро молився архістратигу Михаїлу про запобігання лиху. За його молитвами біля храму зʼявився архангел Михаїл, який ударом свого жезла відкрив в горі широку розколину повелів спрямуватися в неї водам вируючого потоку. Таким чином храм залишився неушкодженим. Побачивши таке дивне чудо, язичники в страху тікали, а святий Архип і присутні в храмі християни прославили Бога і дякували архістратигу Михаїлу за допомогу. Місце ж, де сталося диво, отримало назву Хони, що означає «отвір», «розколина». З того часу постановили святкувати день, в який відбулося чудо через явлення Ангела.

ДЖЕРЕЛО

Scroll to top