4 квітня 2021 року, в третю Неділю Великого Посту, Православна Церква по-особливому вшановує хрест Господній. Ця неділя — середина Великого Посту. Хрестопоклінною вона називається тому, що напередодні неділі з вівтаря виноситься для поклоніння прикрашений квітами хрест.

У суботу, напередодні недільного дня, в Свято-Георгіївському храмі м. Житомира було звершено вечірнє богослужіння з виносом хреста на середину храму. Богослужіння очолив ієрей Максим Роговець.

В неділю зранку у храмі розпочалася Божественна літургія, яку очолив настоятель храму, секретар Управління Житомирсько-Овруцької єпархії, протоієрей Павло Ядчишин у співслужінні ієрея Максима Роговця. Під час літургії лунали молитви та прохання про визволення від нападу ворогів та нашестя чужинців, за військових, які захищають Україну, за покалічених і поранених, за тих хто перебуває у полоні, за волонтерів, біженців, капеланів, за ворогів, за хворих, лікарів та медичних працівників, за припинення пошесті (епідемії).

Після причастя вірних, під час співу піснеспіву: “Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо” відбулося поклоніння хресту.

По завершенні богослужіння, настоятель храму звернувся до присутніх зі словами проповоді.

 

Відео

Scroll to top