Ми є християнами і в житті керуємось Законом Божим, але водночас ми є і громадянами своєї, Богом даної нам держави, тож маємо дотримуватись і законів державних. Як громадяни України ми сьогодні вшановуємо свято нашого Основного Закону – День Конституції України.

Цей основоположний документ 27 років тому закріпив багатовікові прагнення українського народу жити в незалежній, суверенній, єдиній, демократичній державі, де саме людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Все це ми нині з вами захищаємо від лютого ворога, який ганебно попирає закон – не лише людський, але і Божий, порушуючи основні заповіді Божі. Для нашого ворога де-факто закону як такого не існує, бо він у своїй біснуватості й гордині став нині справжнім втіленням беззаконня і брехні.

Ми відзначаємо День Конституції, бо маємо, насамперед, повагу до закону, а також прагнення до порядку, миру, добра і благополуччя для своїх ближніх. Звичайно, наша Конституція, як і будь-яка інша та, власне, як і будь-який людський закон, не є абсолютно досконалою – на противагу заповідям Божим. Але берімо приклад з Господа нашого Ісуса Христа, Який, хоч і Сам був і є Законодавцем, але не змінював закону для Себе. Під час Свого земного життя Він виконував чинні на той час приписи, подаючи цим приклад і для нас.

Тож живімо за Законом Божим і поважаймо закон людський! З Днем Конституції, українці!

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній

Джерело

Scroll to top