Євангеліє від Луки, 71 зачало, 13, 10-17

Одного разу Ісус в одній із синагог навчав у суботу. 11 Там була жінка, що мала духа немочі років вісімнадцять: вона була скорчена і ніяк не могла випростатись. 12 Ісус, побачивши її, покликав і сказав їй: жінко, ти звільнена від твоєї недуги. 13 І поклав на неї руки; і вона зараз же випросталась і почала славити Бога. 14 При цьому начальник синагоги, обурюючись, що Ісус зцілив її в суботу, сказав народові: є шість днів, в які дозволено робити; в ті і приходьте зцілятися, а не в день суботній. 15 Господь сказав йому у відповідь: лицеміре, чи не відв’язує кожний з вас у суботу вола свого або осла від ясел і не веде напувати? 16 А цю дочку Авраамову, яку зв’язав сатана ось уже вісімнадцятий рік, чи не належало визволити від цих пут у день суботній? 17 І коли Він говорив це, усі, що противилися Йому, засоромились; і всі люди раділи всім славним ділам Його.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Блаженний Феофілакт Болгарський - Тлумачення Євангелія від Луки, 13, 10-17. 

Недуга ця зі згадуваною жінкою трапилася через диявольське втручання, як і Господь каже: «яку пов'язав сатана ось уже вісімнадцять років» (Лк.13,16). Мабуть, сатана мучив її тому, що вона залишена була Богом за якісь злочини, бо він, коли попускається йому згори від Бога, завдає всіляких неприємностей тілам людей (Іов. 2, 6–7).

Господь своїм словом проганяє хворобу цієї жінки і покладає на неї руки, щоб ми пізнали, що силу і дію Слова носило це святе тіло. Бо вона була власна Його плоть, а не іншого кого, що існує окремо від Нього і власне, як видається нечестивому Несторію. Така милість Господа, і так Він помилував творіння Своє!А сатана, який спочатку зв'язав жінку, в досаді на її визволення, бо він ще більше зла бажав заподіяти їй, пов'язує заздрістю начальника синагоги і його вустами ганьбить чудо. Так він скрізь опирається добру! Цей обурюється тим, що зцілення здійснено в суботу, але Господь викриває його сказавши на прикладі нерозумних тварин.Тому не тільки він, але й інші, що «противилися Ісусу, соромилися» за таких слів Його. Бо дуже нерозумно було забороняти зцілення людини в суботу тому, що начебто в суботу наказано зберігати бездіяльність. Отже, ті, хто противився Ісусу, осоромилися від цих слів ЙогоТоді як ті не раділи зціленню, але страждали заздрістю при чудесах Христових, народ, бачачи чудеса, радів. Розумій, мабуть, ці чудеса і щодо внутрішньої людини. Бо душа буває скорчена, коли вона схиляється до турбот тільки про житейське і не думає ні про що небесне чи божественне. Чому й мовиться, що вона хворіє вісімнадцять років. Але Господь зцілює таку душу в суботу та в синагозі.

Scroll to top