11 вересня 2022 року, в Неділю 13-ту після П'ятдесятнці, в день пам'яті Усікновення голови, пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана, у Свято-Георгіївському храмі м. Житомира була звершена Божественна літургія святого Іоана Золотоустого. Напередодні неділі ввечері служилася велика вечірня з літією. Очолив богослужіння секретар Житомирсько-Овруцької єпархії, настоятель храму протоієрей Павло Ядчишин у співслужіння ієрея Максима Роговця.

Після прочитання Євангелія возносились додаткові прохання за перемогу українського війська над російськими окупантами, за мир в Україні, покалічених і поранених, полоненних. Також ієрей Максим Роговець прочитав молитву за Україну, за наших воїнів, за перемогу правди й справедливий мир. 

Після завершення Божественної літургії настоятель храму протоієрей Павло Ядчишин звернувся до присутніх зі словом проповіді на тему Євангельського читання та життя святого Іоана Хрестителя,  усікновення його голови через викривання зла і неправди. Також настоятель нагадав про те, що в день пам'яті святого Іоана Предтечі встановлено Церквою день строгого посту, а тому закликав усіх по мірі можливості своїх сил і здоров'я присвятити цей день молитві і посту з одним проханням на устах про перемогу над російським агресором та усім злом видимим і невидимим. Священник звернув увагу присутніх на те, що зазвичай ворог лютує у святкові дні, а тому потрібно бути обережними, бо від самого ранку по всій Україні лунають тривоги. Диявол і його слуги не сплять, а тому з молитвою і постом ми повинні озброїтись проти дій лукавого.

 

  

Scroll to top