У понеділок після свята П’ятдесятниці Свята Православна Церква особливо вшановує третю іпостась Святої Трійці — Духа Святого.
Після Свого Вознесіння Господь, як і обіцяв, умолив Бога Отця послати на землю Святого Духа. Відтоді Дух Святий допомагає кожній віруючій людині відшукати дорогу до Спасіння у Вічності. Він сприяє нам в ухилянні від гріха, очищує розум від бруду, подаючи добрі думки.
Преподобний Серафим Саровський казав, що сенс життя людини полягає в постійному збиранні (стяжанні) Святого Божого Духу. Отже, коли ми живемо по совісті, маємо тверду віру та щиру молитву, Святий Дух наповнює нас і допомагає жити в згоді з правдою Божою.

Сьогодні кожен з нас сміливо просить Духа Святого подати благодатну допомогу. Адже для цього Він і посланий у наш світ. Йому доручено піклуватися про нас. Він духовною їжею насичує кожну людину: і немовля, і старця, вченого і просту людину. Кожному дає по можливості його сприйняття. І від нас самих залежить, від нашої вільної волі, скористатися допомогою Духа Святого або відкинути цю допомогу.
Всі ми тепер знаємо, що наше земне життя – це переддень вічного життя, це благословенне Господом поле, на якому росте пшениця для Царства Небесного – це ми з вами – нива, що дозріває для житниці небесної. Це сад, в якому благодаттю Духа Святого виростають прекрасні духовні квіти і плоди, про які говорить апостол Павло: «любов, радість, мир, довготерпіння, доброта, милосердя, віра, лагідність, стриманість» (Гал. 5: 22-23 ).

Джерело

Scroll to top