29 серпня 2021 року, в 10-ту Неділю після П’ятдесятниці, Православна Церква згадує подію перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образу Ісуса Христа та вшановує пам’ять мученика Діомида, лікаря.

У Свято-Георгіївському храмі м. Житомира, напередодні недільного дня була звершена велика вечірня, а в недільний день Божественна літургія. Очолив богослужіння секретар Житомирсько-Овруцької єпархії, настоятель храму протоієрей Павло Ядчишин у співслужінні клірика єпархії ієрея Максима Роговця.

Під час великої єктенії були виголошені додаткові прохання на початок навчання дітей, а на потрійній єктенії прохання за мир в Україні, українських захисників, покалічених і поранених, тих хто перебуває у полоні, за хворих та медичних працівників. Після єктенії була прочитана молитва за припинення пошесті (епідемії).

У цей день багато дітей приступили до Таїств Сповіді і Причастя.

По завершенні літургії, на середині храму, перед плащаницею Пресвятої Богородиці був звершений молебень на початок навчання дітей і всіх хто іде на навчання. Після молебню настоятель храму благословив дітей та усіх присутніх освяченою водою.

Також протоієрей Павло Ядчишин звернувся до присутніх зі словами проповіді на тему Євангельського читання, побажав усім хто йде на навчання, щоб Бог просвітив їхні серця до прийняття доброго вчення, а батькам любові, мудрості, сил та терпіння у допомозі своїм дітям в час навчання.

Підходячи до плащаниці та отримавши благословення від священника, усі присутні отримали на пам'ять іконку «Спас Нерукотворний» та буклет про Свято-Георгіївський храм.

29 серпня - День пам'яті захисників України. В День пам'яті, у Свято-Георгіївському храмі, була звершена заупокійна молитва за  всіх захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. 

Scroll to top