Душа дитини, дитячий погляд на світ – крихкий та ніжний, який легко вразити. Їм однаково загрожують людська жорстокість, внутрішні сімейні конфлікти та життєві спокуси. У наших силах уберегти цей вогник від життєвих буревіїв.
1 червня відзначається День захисту дітей, коли весь світ говорить про важливість збереження дитинства, а також про небезпеки, які йому загрожують. Ми, дорослі, з Божою допомогою маємо захистити наших дітей, щоби їхні серця не озлобилися, а душі залишилися чистими.
Традиційно саме ми є прикладом для дітей. Вони зростають, орієнтуючись на нас і наші цінності, формують свої особистості, зважаючи на наші слова та вчинки. Ми – дорослі, маємо авторитет у їхніх очах. Виростаючи, вони вчаться у нас, як це – бути людиною.

І це двосторонній процес: за настановою Спасителя саме діти є взірцем для нас. «Істинно кажу вам: хто не прийме Царства Божого, як дитина, той не ввійде в нього» (Мк. 10: 15). Дитяча щирість, невинність та відвертість відкривають шлях до Царства Божого. Споглядаючи на них, ми вчимося любові, чистоти помислів та радості.
«Дозволяйте дітям приходити до Мене і не забороняйте їм, бо таких є Царство Боже» (Мк. 10: 14), – навчає Спаситель. Тож приводьте дітей до Господа, наставляйте у Божому слові, захищайте від зла, вчіть опиратися спокусам та гріху, і вчіться в них самі.

Джерело

Scroll to top