Перебуваючи на Житомирщині, 5 серпня 2019 року Блаженнійший Митрополит Епіфаній відвідав Свято-Михайлівський кафедральний собор Житомирсько-Овруцької єпархії.

Біля пам’ятника митрополиту Іларіону (Огієнку), який встановлено поруч із собором, Предстоятель у співслужінні єпископату та духовенства звершив панахиду. Молитву супроводжував хор духовенства Житомирсько-Овруцької єпархії під керівництвом секретаря єпархії, настоятеля Свято-Георгіївського храму, протоієрея Павла Ядчишина.

Звертаючись до присутніх, Його Блаженство наголосив на ролі митрополита Іларіона й інших діячів, які наближали ту подію, якої усі ми тепер є свідками й співтворцями, а саме: здобуття довгоочікуваного документа – Патріаршого і Синодального Томоса, в якому чітко й раз і на завжди засвідчено, що ми є незалежною помісною Православною Церквою в сім’ї 15-х помісних Церков.

Після панахиди Блаженнійший владика підписав на престолі собору нові антимінси, на яких тепер може завершуватися Божественна літургія.

Окрім того, Митрополит Епіфаній зустрівся з представниками місцевої влади – тимчасово виконуючим обов’язки голови Житомирської обласної державної адміністрації Ярославом Лагутою і головою Житомирської обласної ради Володимиром Ширмою.

У ході спілкування сторони обговорили актуальні питання із життя регіону та релігійну й міжконфесійну ситуацію на Житомирщині.

За матеріалами Прес-служби Київської Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)

Scroll to top