У сьому неділю після Пасхи, святих отців Першого Вселенського собору, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

Напередодні, 8 червня ввечері, Предстоятель помісної Української Православної Церкви очолив всенічне бдіння.

Його Блаженству співслужили архієпископ Вишгородський Агапіт та всечесна братія обителі.

За Божественною літургією Блаженнійший владика звершив дияконську хіротонію над магістрантом КПБА Орестом Жигалом.

Предстоятель звернувся з архіпастирським словом, в якому розкрив значення внеску святих отців Нікейського собору та зауважив, що Церква Христова як тоді, так і сьогодні проходить випробування.

«Упродовж багатьох століть свята Христова Церква проходила випробування і проходить певні випробування і зараз. Ми в цей справді історичний рік сподобилися того, що отримали Синодальний і Патріарший томос про визнання нашої автокефалії. Ми отримали те довгоочікуване визнання нашої незалежності, до якого прагнули не одне століття, перебуваючи в духовному полоні, але, напевно, ці випробування не завершились на цьому.

Ми поклали основу єднання в Україні всіх православних християн навколо нашого Києва, навколо Київського престолу. І зараз через ці випробування всі ми повинні дійти до повної єдності, а також до визнання нашого автокефального статусу з боку інших помісних Церков. Проте наш північний сусід не спить і намагається зробити все, щоб цього не відбулося, щоб інші предстоятелі Церков не визнали ту дію, той акт, який проголошує Вселенський Патріарх щодо нашої помісної Української Православної Церкви. Але ми віримо, що й ці перепони, які трапляються на шляху визнання нашого автокефального статусу, будуть подолані», – сказав Митрополит Епіфаній.

Богослужіння завершилося молебнем, після якого Предстоятель благословив усіх присутніх у храмі.

 

За матеріалами Прес-служби Київської Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)

Scroll to top