На 50-й день після Воскресіння Христового православні християни святкують одне з найбільших дванадесятих свят - День Святої Пʼятдесятниці. Це свято також іменується днем Святої Тройці.
У свято Пʼятдесятниці Церква згадує і прославляє зішестя на апостолів Святого Духа.
Таку назву свято отримало так як ця подія здійснилася в старозавітне свято Пʼятдесятниці, яке відзначалося богообраним єврейським народом у 50-й день після іудейської Пасхи.

На десятий день після Вознесіння Ісуса Христа учні та Богородиця перебували в молитві у Сіонській світлиці. Ось раптово почувся сильний шум і в повітрі над їх головами зʼявилися поділені вогняні язики. Вони світили яскравим неземним світлом і, не обпалюючи, почили на апостолах і Діві Марії. Коли це сталося учні Господа сповнилися Духа Святого і кожен з них відчув в собі незвичайну силу: вони почали говорити різними мовами, яких не знали раніше. Це дарування вони отримали від Господа, щоб благовістити вчення Христове всьому світу.
Друга назва свята - День Святої Тройці. Ця назва пояснюється тим, що зішестям Святого Духа на апостолів відкрилася звершувальна діяльність третьої Особи Пресвятої Тройці.
Свято Святої Тройці встановлене апостолами Після того, як на них зійшов Дух Божий, учні христові почали щорічно відзначати цей день і заповідали згадувати цю подію всім християнам (1Кор.16,8), (Діян.20,16). Згадуючи цю подію Свята Церква підносить загальне славослівʼя Пресвятій Тройці.
Зішестям Святого Духа на апостолів затверджується у світі християнська віра і починає своє явне буття Церква Христова, тому цей день здавна вважається днем народження Церкви Христа Спасителя. В день Пʼятдесятниці Свята Церква відкриває перед своїми чадами двері благодатного життя та закликає їх відновити й зміцнити в собі дари Духа Святого, отримані ними в таїнстві Хрещення.

ДЖЕРЕЛО

Scroll to top